Mhook Alternatifi, Benzerleri

1 Star 0
Loading...

Mhook

Açıklama
Bu alanla uğraşırsanız, Microsoft Research'ün Detours uygulamasının, konu API bağlantısı söz konusu olduğunda temel ölçütü belirlediğini zaten biliyorsunuzdur. Öyleyse neden hemen bir karşılaştırma yapmıyoruz? DETOURS VS. MHOOK Detours, ticari olmayan bir lisansla ücretsiz olarak sunulur ancak yalnızca x86 platformunu destekler. Detours, ticari kul... devamını gör
Kategoriler
Değerlendirmeler (5.00)
0 0 votes
Değerlendirme
Lisans
Ücretsiz
Platformlar
Windows

Tüm Mhook Alternatifleri

Microsoft Research Detours

Microsoft Research Detours v3 Professional, rastgele Win32 işlevlerini kullanmak için bir kitaplıktır. Detours, hedef işlevler için bellek içi kodu yeniden...

Detayları Göster
1 Star 0
Loading...

Mhook Hakkında

Bu alanla uğraşırsanız, Microsoft Research’ün Detours uygulamasının, konu API bağlantısı söz konusu olduğunda temel ölçütü belirlediğini zaten biliyorsunuzdur. Öyleyse neden hemen bir karşılaştırma yapmıyoruz?

DETOURS VS. MHOOK

Detours, ticari olmayan bir lisansla ücretsiz olarak sunulur ancak yalnızca x86 platformunu destekler. Detours, ticari kullanım için de lisanslanabilir ve bu da size tam x64 desteği sağlar, ancak lisans koşullarını yalnızca bir Gizlilik Sözleşmesi imzaladıktan sonra görürsünüz. Daha Fazla Bilgi »

Mhook, x86 ve x64 desteği ile bir MIT lisansı altında ücretsiz olarak dağıtılır.

Çalışan bir uygulamaya kancaların eklenmesini resmi olarak desteklemekten çekinir. Elbette bunu yapmakta özgürsünüz – ancak burada veya orada rastgele bir çökmeye neden olursanız, yalnızca kendinizi suçlayabilirsiniz.

Mhook’un ayarlayabilmesi ve çalışan uygulamalarda kancaları kaldırın – sonuçta, gerçek dünyada ihtiyacınız olan şey bu. Başka bir iş parçacığı tarafından yürütülmekte olan kodun üzerine yazmaktan kaçınmak için elinden geleni yapar.

Detours, işlemsel kancayı ve kancayı kaldırmayı destekler; yani, ya hep ya hiç yaklaşımıyla aynı anda bir grup çengel kurmak. Kancalar yalnızca tümü ayarlanabiliyorsa ayarlanacaktır, aksi takdirde kitaplık yapılan değişiklikleri geri alır. Mhook bunu yapmaz.

Son olarak, Mhook kullandığı trambolinler için bellek yönetimi konusunda oldukça tembeldir. Detours, bellek bloklarını gerektiği gibi tahsis eder ve sonuçta elde edilen veri alanını, içine sığacak kadar çok trambolini depolamak için kullanır. Öte yandan, Mhook, ayarlanan kanca başına VirtualAlloc’a bir çağrı kullanır. Her kanca 100 bayttan daha az depolamaya ihtiyaç duyar, bu yüzden bu çok israftır, çünkü VirtualAlloc, Mhook onu her çağırdığında işlemin sanal adres alanından 64K’yı alır. (Gerçek ayrılan bellek tek bir sayfa olacaktır ve bu da oldukça israf edicidir.) Sonunda, bir uygulamada çok fazla sayıda kanca ayarlamadığınız sürece, bu muhtemelen gerçekten önemli değildir. Ayrıca, bunu düzeltmek çok kolaydır.

Değerlendirme & Yorumlar

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Etiketler
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x