Observatory Alternatifi, Benzerleri

1 Star 0
Loading...

Observatory

Açıklama
Astronomik resimlerinizi toplayın ve düzenleyin. Aynı anda 10'dan fazla profesyonel görüntü arşivinde arama yapın. Ana önyargı, koyu ve düz çerçeveler oluşturun. FITS, XISF (PixInsight), SBIG ve RAW görüntülerinizi hiçbir zarar vermeden kalibre edin, kaydedin, istifleyin ve ayarlayın. ÖZELLİKLER • Hızlı Look & Spotlight: Finder'da ve diğer uygu... devamını gör
Kategoriler
Değerlendirmeler (5.00)
Değerlendirme (0 / 0)
Lisans
Platformlar
En Popüler 5 Alternatif

Tüm Observatory Alternatifleri

Observatory Hakkında

Astronomik resimlerinizi toplayın ve düzenleyin. Aynı anda 10’dan fazla profesyonel görüntü arşivinde arama yapın. Ana önyargı, koyu ve düz çerçeveler oluşturun. FITS, XISF (PixInsight), SBIG ve RAW görüntülerinizi hiçbir zarar vermeden kalibre edin, kaydedin, istifleyin ve ayarlayın.

ÖZELLİKLER

• Hızlı Look & Spotlight: Finder’da ve diğer uygulamalarda FITS, XISF ve SBIG görüntülerinin küçük resimlerini, önizlemelerini ve meta verilerini görüntüleyin. Gözlemevi ayrıca Mac’inizin meta verileri dizine eklemesine yardımcı olur, böylece görüntülerinizi boyutlara, pozlama süresine, odak uzunluğuna, dedektör sıcaklığına, doğru yükselişe, eğime ve daha fazlasına göre hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Daha Fazla Bilgi »

• Messier, NGC / IC, Tycho-2, CGPN’deki milyonlarca yıldız, galaksi, gezegenimsi bulutsu, onaylanmış dış gezegenler ve diğer nesnelerin üstünü kaplayarak resimlerinizde neler olduğunu keşfedin 2000, GCVS 5.1, WDS ve PGC 2003 kataloglarını kullanın veya ek 500 milyon yıldız için UCAC4 ve USNO-A2.0 kataloglarını kullanın.

• Esnek bir hiyerarşi: birçok kitaplık oluşturun Albümler, akıllı albümler ve klasörler ile görsellerinizi dilediğiniz gibi organize edin. Bırakın Gözlemevi, resimlerinizi kopyalamadan, taşımadan veya değiştirmeden takip etsin.

• Gözlemevi, kitaplıklarındaki resim meta verilerini otomatik olarak normalleştirir, resimleri sınıflandırır ve meta veri toplu düzenlemeyi destekler. Ayrıca görüntüleri manuel olarak etiketleyebilir, derecelendirebilir, renk kodu ekleyebilir, reddedebilir veya arşivleyebilirsiniz. Ayrıca resimlerinize ve albümlerinize notlar ekleyebilir veya önemli referans materyalleri ekleyebilirsiniz.

• Ara dosyaların sıkıntısı olmadan, tahribatsız bir ön işleme iş akışı.

? Kalibrasyon
? Kozmetik Düzeltme
? Binning
? Debayering
? Arka Plan Nötralizasyon
? Renk Dengesi
? Arka Plan Düzleştirilsin mi? Kromatik Hizalama
? Kaydolmak
? Normalleştirilsin mi? Yığın
? Yeniden boyutlandırılsın mı? Döndürmek
? Kırp

• Sanal Gözlemevi: 10’dan fazla profesyonel arşivi aynı anda arayın ve

adresinden araştırma görüntülerini indirin. Avrupa Güney Gözlemevi
? W. M. Keck Gözlemevi
? Gemini Gözlemevi
? Hubble Uzay Teleskobu
? Spitzer Uzay Teleskobu
? WISE Uzay Teleskobu
? Palomar Geçici Fabrika
? SkyMapper Southern Sky Survey

Değerlendirme & Yorumlar

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Etiketler
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x