OverSight Alternatifi, Benzerleri

1 Star 0
Loading...

OverSight

Açıklama
Mac kötü amaçlı yazılımları genellikle ses ve video oturumlarını kaydederek ... bazen fark edilmeyen bir şekilde kullanıcıları izler. OverSight, bir mac'in mikrofonunu ve web kamerasını izleyerek dahili mikrofon etkinleştirildiğinde veya bir işlem eriştiğinde kullanıcıyı uyarır web kamerası. Kötü amaçlı yazılımın en sinsi eylemlerinden biri, bilinm... devamını gör
Kategoriler
Değerlendirmeler (5.00)
0 0 votes
Değerlendirme
Lisans
Ücretsiz
Platformlar
En Popüler 5 Alternatif

Tüm OverSight Alternatifleri

OverSight Hakkında

Mac kötü amaçlı yazılımları genellikle ses ve video oturumlarını kaydederek … bazen fark edilmeyen bir şekilde kullanıcıları izler.
OverSight, bir mac’in mikrofonunu ve web kamerasını izleyerek dahili mikrofon etkinleştirildiğinde veya bir işlem eriştiğinde kullanıcıyı uyarır web kamerası.

Kötü amaçlı yazılımın en sinsi eylemlerinden biri, bilinmeyen bir kullanıcıyı kaydetmek için virüs bulaşmış bir ana bilgisayarın ses ve video özelliklerini kötüye kullanmaktır. Elbette Mac’ler bağışık değildir; OSX / Eleanor, OSX / Crisis, OSX / Mokes ve diğerleri gibi kötü amaçlı yazılımların tümü OS X kullanıcılarını gözetlemeye çalışır. OverSight, bir sistemi sürekli olarak izler ve dahili mikrofon etkinleştirildiğinde veya yerleşik web kamerasına her erişildiğinde kullanıcıyı uyarır. Ve evet, bir oturum başladığında web kamerasının LED’i yanarken, yeni araştırmalar kötü amaçlı yazılımların bu tür mevcut oturumlara (FaceTime, Sykpe, Google Hangouts vb.) Gizlice bindirebileceğini ve hem sesi hem de videoyu korkmadan kaydedebileceğini gösterdi. algılama.

Değerlendirme & Yorumlar

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Etiketler
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x